Szkolenia unijne EFS

Szkolenia EFSSzkolenia, Kursy unijne EFS - dofinansowane z U.E. z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Odkąd Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej, zrodziło się więcej możliwości do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i zdobywania nowych. Ciągle zmieniająca się sytuacja na rynku pracy zmusza do tego, by wciąż się doszkalać, lub nawet przekwalifikowywać.

Europejski  Fundusz Społeczny - EFS

Europejski Fundusz Społeczny odgrywa tutaj istotną rolę. Jego głównym celem jest tworzenie większej ilości miejsc pracy, wynikiem czego ma być redukcja bezrobocia i różnic w zamożności i jakości życia społeczeństwa. EFS wspiera projekty oferujące rozwiązania w najróżniejszych dziedzinach związanych z zatrudnieniem.

Szkolenia EFS

Bardzo popularne stają się szkolenia EFS, które w pozytywny sposób zmieniają ludzkie życie. Pozwalają one na tanie, lub nawet darmowe systematyczne podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności. EFS wspiera min. uczenie ustawiczne, czyli dokształcanie się przez całe życie. Organizacja ma na celu szkolić pracowników, organizować pracę, pomagać w jej poszukiwaniu, a także w utrzymaniu jej. EFS wspiera osoby, które są w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. Mowa tu o bezrobotnych. Organizowane są specjalne szkolenia, które uczą jak szukać pracy, jak ją zdobyć i utrzymać.

Europejski fundusz Społeczny wspiera także reformy systemów edukacji, pomaga w tworzeniu sieci współpracy partnerów społecznych i organizacji pozarządowych, zajmuje się szkoleniami pracowników administracji państwowej i służb publicznych. Szkolenia EFS, choć bardzo propagowane, to jednak nie są one dość widoczne dla wszystkich. Wiele osób nie ma o nich pojęcia, w związku z tym, że nie są one w dobry i skuteczny sposób reklamowane. Większość społeczeństwa nie ma świadomości, jakie korzyści niosą ze sobą szkolenia z EFS. Za niewielkie pieniądze, lub nawet za darmo można zmienić swoje życie biorąc w nich udział. Można podnieść swoje kwalifikacje w danym zawodzie, lub zdobyć całkiem nowe umiejętności. Możliwe jest to dzięki dofinansowaniom z funduszu. Kursy i szkolenia, które organizowane są przy pomocy EFS, to projekty na wysokim poziomie. Są równie dobre, jak te, za które trzeba zapłacić nie małe pieniądze, a EFS proponuje realizację ich w bardzo ekonomiczny sposób.